Miopie(copil-15 ani)

Diverse

Postata de alinacl cu 11 ani in urma.

Buna ziua!Sunt îngrijorata din cauza fratelui meu(15 ani) are miopie : -3.75, -3.50.La ultimul consult care a facut astazi 25.04.2013 si i-a mai crescut cu 0.25.Foloseste ochelari de la varsta de 13 ani.
Intrebarea mea este urmatoarea: Exista vreun risc daca îi creste in continuare?

Raspunsuri (1)

Denisa.ichim

acum 10 ani

Buna ziua! Incercati sa mergeti la un oftalmolog pediatru bun, care sa va clarifice si sa va ajute in aceasta problema. Daca sunteti din Bucuresti sau puteti ajunge acolo, va recomand sa mergeti o clinica oftalmologica privata, West Eye, unde au un oftalmolog pediatru foarte bun, dna. doctor Oana Andrei. Eu am fost acolo pentru niste investigatii si pot sa spun ca au atat oameni pregatiti cat si cea mai noua aparatura in domeniu. Sper sa va ajute!