METOCLOPRAMID, comprimate

Diverse

Postata de firmilian cu 12 ani in urma.

bunicul meu are ameteli si tendinta de a da pasul spre dreapta in loc sa mearga drept. medicul neurolog mi - a recomandat metroclopramid. are legatura medicamentul cu aceste simptome?

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Metoclopramidul este indicat în această situaţie dacă tulburările de circulaţie cerebrală sunt însoţite, pe lângă tulburările de echilibru, de fenomene digestive asociate (greaţă, vomă)