menstruatie

Diverse

Postata de cristina1069 cu 11 ani in urma.

in fiecare luna imi venea menstruatia pe data de 20 si ma tine 3 zile ,luna aceasta suntem deja in data de 25 si nu mia venit ,si sigur nu are cum sa fiu insarcinata ,alt motiv care ar fi .astept raspuns .

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Printre alte cauze ale intarzierii menstruatiei se numara: stresul, tulburaru emotionale, anorexia, tulburari hormonale, tulburari metabolice, infectii pelvine, etc.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog (+/- endocrinolog).