menstruatie

Diverse

Postata de ilioana cu 12 ani in urma.

cum pot amana menstruatia?voi pleca la mare pe 7 iulie si in aceeasi perioada trebuie sa am menstruatie.exista ceva medicamente,am inteles ca vit Kdar nu stiu cum sa o iau

Raspunsuri (6)

mihai mihai

acum 12 ani

pei e foarte simplu... incearca sa ramai gravida ;)... si cand vii de la mare faci avort :D...cea mai buna solutie

ilioana

acum 12 ani

as dori raspunsuri serioase si de la persoane autorizate.
mihai mihai excluzand faptul ca cred ca esti barbat,ai putea face asta cu un sufletel?

Iuli

acum 12 ani

Daca nu vrei sa ai probleme apoi si sa te dereglezi de tot, folosesti tampoane interne si lasi corpul sa functioneze normal. Mihai mihai isi batea joc de faptul ca femeile sunt dispuse sa isi riste sanatatea fara nici un motiv.

ilioana

acum 12 ani

multumesc mult pentru raspuns!asa o sa incep sa folosesc aceste ob .

acum 12 ani

Oana, din proprie experienta te sfatuiesc sa nu folosesti tampoane, distrug flora vaginala, mai sa fac candidoza de la ele. Foloseste absorbante ca nu e o tragedie si doar daca simti tu ca nu-ti fac rau tampoanele.

Iuli

acum 12 ani

Decat sa se dea peste cap, mai bine foloseste tampoane, nu se intampla nimic cateva zile intr-un an. Nici eu nu sunt adepta dar chiar sa mergi la mare si sa stai trei sferturi din sejul in camera sau la cumparaturi nu e placut.