menstra

Diverse

Postata de Sandra H cu 10 ani in urma.

buna ziua. tin sa mentionez faptul ca trebuia sa imi vina menstra pe data de 29 sept si nici pana astazi nu mi.a venit chiar daca am dureri de ovare in fiecare zi. am facuto cu prietenul meu cu o zi inainte sa imi vina,deci pe data de 28 protejat si nu s.a intamplat nimic dar tot imi fac griji. tin sa mentionez ca am ciclul regulat si nu mi.a mai intarziat de ft mult timp. am fost putin stresata zilele astea cu inceputul facultatii intr.un oras nou si necunoscut si poate si din cauza asta... ce ma sfatuiti?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Stresul poate deregla ciclul menstrual; alte cauze: tulburarile hormonale, afectiunile inflamatorii pelvine, etc.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog.