menstra

Diverse

Postata de eu_miki cu 13 ani in urma.

buna..am si eu o intrebare..am simptomele menstrei(dureri de spate,de burta,de sani)dar nu`mi vine.....mi se intampla asta din 2 in 2 luni.mentionez ca nu am un ciclu regulat...ati putea sa ma ajutati cu un raspuns?multumesc anticipat

Raspunsuri (1)

Dr. Manolescu

acum 13 ani

In primul rand mergi la medicul endocrinolog, ai probabil un chist sau o dereglare hormonala. Cere analize si ecografie. Intr-al doilea rand nu mai face sex neprotejat (foloseste prezervativ intotdeauna, dinainte de penetrare). Daca respecti aceste 2 sfaturi, ar trebui sa ti se rezolve problemele.