Medicamente eliberate si fara prescriptie medicala

Diverse

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Stie cineva unde este disponibil serviciul, in Bucuresti si daca este suportat de Casa de asigurari?

Raspunsuri (4)

Florian Alex

acum 15 ani

Vali, este vorba despre orice medicament pe care il poti cumpara de la farmacie fara reteta. Serviciul este disponibil la orice farmacie (sa-ti rapund la obiect). Medicamentele fara reteta de la medic nu sunt suportate de Casa de asigurari, indiferent de tipul lor.

simona166117244

acum 15 ani

Medicamentele pentru care nu este nevoie de reteta din partea medicului sunt:antiacidele,laxativele,
antidiareicele, remediile impotriva racelii si alergiilor, precum si antialgicele. Aceste medicamente eliberate fara reteta nu sunt suportate de Casa de asigurari.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

in 25 martie am examen la scoala de soferi,si as dori un medicament(un calmant),deoarece am mai dat odata si am picat! si mi a parut foarte rau. Va multumesc.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

buna! ma numesc mihaela si am o problema.Sotul meu munceste la o firma si indiferent de mincare gatita sau mincare rece face foarte des dearee .Am incercat cu mincarea doar fiarta fara prajeli dar nu gasesc solutia .,si intrebarea mea este din ce cauza, vreau sa mai specific ca nu fumeaza, nu consuma alcool, si foarte rar maninca dulciuri.maninca mincare obisnuita si dimineata sau in cursul zilei are aceasta dearee.Va rog frumos sa ma ajutati sa gasesc raspuns la aceasta problema si sa imi spuneti ce anume sa ia inca ceva inainte ,adica acum 6 ani a avut si un inceput de ulcer la stomac sa fie si asta o problema?mincind indiferent ce face aceasta deearee.SA SPUN CA DACA DE 3 ORI PE SAPTAMINA SI SA NU EXAGEREZ DE 2 SIGUR! VAMULTUMESC PENTRU INTELEGERE!