matreata

Diverse

Postata de cu 11 ani in urma.

Buna seara,de ceva vreme imi apare pe pielea capului un dop de matreata e ca o crusta si mi-o iau pana imi da sangele apoi iar apare iar o iau si tot asa,mi se formeaza mereu si nu stiu cu ce sa ma dau.Ce as putea folosi?Multumesc

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Ar fi bine sa consultati un medic dermatolog pentru a se exclude psoriazisul cutanat.

Florescu Petria

acum 11 ani

Nu mai sta.Mergi la un medic dermatolog,poate fi vorba de psoriazis.

Bianca

acum 11 ani

Poate ai o iritatie ceva, sau poate nu iti prieste samponul pe care il folosesti. Incearca ceva pe baza de plante. Eu folosesc samponul Sanctum din gama Dr. Clark.. Si crede-ma este extraordinar

Alexandra Florea

acum 10 ani

Am avut si eu probleme asemanatoare cu matreata, si mi-a trecut greu pana am gasit un sampon bun.

Am fost la doctor sa imi zica ce sa folosesc ca sa scap de matreata si mancarimea scalpului si mi-a dat un sampon natural pe baza de ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.

Samponul e incredibil… m-am indragostit de el. De cand am inceput sa il folosesc am scapat de matreata si mancarimea scalpului.

Imi place enorm de mult mirosul si imi place ca nu face spuma multa cum fac produsele chimice.