MATREATA

Diverse

Postata de voicuioan cu 13 ani in urma.

Buna am o intrebare care ma macina de ceva timp
De 4 luni am ajuns sa am matreata la kg , cum pot scapa ... am incercat toate samponuriile si nimic.... doctorul mi-a spus sa nu ma spal cu apa prea fierbinte nici prea rece, protrivit. am incercat si asta, si tot .... oare sa fie de la stress?

Raspunsuri (6)

Iuli

acum 13 ani

Are si stressul o componenta. Samponul cu ketoconazol nu v-a ajutat deloc?

Adrienne

acum 13 ani

Daca tot ai incercat tot felul de sampoane, nu cred ca strica sa incerci si sapunul cu sulf.

ioana-50

acum 13 ani

cauta pe net ALGELE MARINE si o sa-ti gasesti tratamentul pentru matreata.

mery

acum 13 ani

sant multe cauze,dar cea mai importanta este folosirea sampoanelor.elimina sampoanele de orice fel si foloseste o perioada sapunul de casa.inainte cu aprox. o ora de a spala parul,maseaza-l cu uluei de masline extravirgin.pentru a-i reda parului grasimea distrusa de sampoane.repeta de doua ori pe saptamana.eu asa am scapat de matreatae adevarat ca fiecare organism reactioneaza diferit,dar eliminarea samponului cel putin o perioada de timp este esentiala

Aura Petre

acum 10 ani

Am avut si eu probleme cu matreata, si mi-a trecut greu pana am gasit un sampon bun.

Am fost la doctor sa imi zica ce sa folosesc ca sa scap de matreata si mancarimea scalpului si mi-a dat un sampon natural pe baza de ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.

Samponul e incredibil… m-am indragostit de el. De cand am inceput sa il folosesc am scapat de matreata si mancarimea scalpului.

Imi place enorm de mult mirosul si imi place ca nu face spuma multa cum fac produsele chimice.

catalina

acum 8 ani

Cred ca toate lumea a avut odata probleme cu matreata. Eu ma numar din pers care a avur probleme grave cu matreata.
Si eu va recomand tot aceste produse naturale de la Thursday Plantation, le-am folosit si sunt multumita de rezultate,
Am folosit de la ei un sampon antimatreata, un balsam de par si o sticluta de ulei 100% pur din arbore de ceai.
Pentru un tratamentul mult mai puternic puneti cateva picaturi de ulei pe matreata cu vreo 30 de minute inainte de dus. Apoi la dus puneti peste sampon in palma in jur de 5-6 picaturi de ulei.