Matreata dar nu prea

Diverse

Postata de BV2015 cu 9 ani in urma.

Buna ziua,

De mai bine de jumatate de an am ceea ce eu numesc matreata dar nu e matreata. De ani de zile sunt tuns "periuta" si nu folosesc gel defel dar in cap se fac asa numetele cocoloase care ma mananca si trebuie sa le dau jos. Sunt si destul de maricele. Sunt si pe sprancene

De la farmacie mi-a dat 2 lucruri:

Sampon Mediket plus - tratament pe 2 saptamani sa ma spal de 2 ori/saptaman
Diprosalic solutie cutanta (un fel de gel, sa ma dau cu el de 2 ori/zi 1 data dimineata si 1 data seara timp de 2 saptamani).

Dupa ~ 5 zile a disparut de tot si nu ma mai manca scalpul incat sa ma scarpin.

Dupa incetarea tratamentul a reaparaut.

Ce ma sfatuiti?
Sa continui tratamentul sau sa iau altceva?

Multumesc.

Raspunsuri (1)

luminita270

acum 9 ani

Consultati un dermatolog.