Masaj

Diverse

Postata de Sari cu 13 ani in urma.

De o luna am inceput cursul de masaj.La anumite persoane, cand le masez, simt cum trec prin corpul meu ca niste curenti.Dupa ce se termina sedinta, ma doare o anumita parte din corp, ca un junghi, in locuri in care niciodata nu am avut nimic, dupa care imi trece, totul dureaza cateva ore. Clientul se simte bine dupa sedinta.Majoritatea isi povestesc necazurile lor, iar eu caut sa ii incuajez, sa ii sftuiesc cum sa le depasesca sau sa le diminuez din importanta lor.pleaca bucurosi si puternici.
Am intrebat profesorul, ce sa fac cu acest stari.Mi-a spus ca preiau din problema lor, sunt un receptor bun, ma incarc cu acele suferinte.
Ce pot sa fac, stiu ca exista niste lucruri care trebuie sa le fac sa nu ma incarc, dar care sunt acestea?Unu, ma spal bine cu multa apa pe miini, -ca apa spala tot ce este in plus, dar poate sunt si alte lucruri.
Va multumesc.

Raspunsuri (5)

Chirica Tuca

acum 13 ani

Eu fac masaj de peste 25 ani intr-o statiune de catre cadre medicale specializate. Inainte de a incepe masajul se face curatenia pacientului. Deci cu ambele maini de la cap la picioare se trece peste corpul pacientului si se scutura mainile. Dupa masaj se spala mainile cu sapun si apa. Foarte important, trebuie sa va protejati psihic sa nu preluati energiile negative ale pacientului. Mult succes 1

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

parerea mea

acum 13 ani

E limpede, vi se fura bioenergiaenergia. Pentru recuperare, consumati cate un pahar de bere dupa fiecare sedinta.

Sari

acum 13 ani

Multumesc pt raspunsuri. De mult timp ma rog ca Dumnezeu sa imi dea harul de a vindeca oameni, prin diverse forme, tratamente naturiste, stil de viata, si acum masaje.
Conform legii atractiei, ceea ce iti doresti foarte mult se implineste-lucru constatat de mine.Totul este sa ma gandesc la mine ca la un canal de trecere a energiilor, intre divinitate si om.

Ina

acum 11 ani

Nu exista nici o lege a atractiei. Mergeti si va spovediti si vorbiti cu un parinte. Nu e bine sa incercati sa faceti minuni prin masaje. Spovediti-va, postiti si lucrurile se regleaza, tot cu ajutorul Domnului.