MARVELON, comprimate

Diverse

Postata de enygma75 cu 12 ani in urma.

mi-a venit ciclul marti am luat marvelon joi ,comprimatul de joi,comprimatele de marti si miercuri nu le-am luat,joi am reusit sa-mi cumpar anticonceptionalele,intreb daca exista riscuri de sarcina?

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

Da. Folositi prezervativul.

Iuli

acum 12 ani

Acum vad ce varsta aveti. La varsta dvs sunt INTERZISE anticonceptionalele din cauza riscului de tromboza de vena care poate duce la embolie si chiar la deces!! Gasiti alta metoda de contraceptie: prezervativ, sterilet fara hormoni etc.