mancarimi de piele dupa epilat!

Diverse

Postata de simo25 cu 12 ani in urma.

Buna am o problema pe cat de grava atat de isuportabile ( cred eu)
dupa ce ma epilez cu ceara la exact o saptamana ma mananaca foarte tare zonele epilate ca ajung sa ma scarpen pana la sange.... sincer ce as putea face? la salon unde merge e ceraa refolosibila am fost si la saloane care are ceara de unica folosinta si mi se intampal la fel .....nu vreau sa ajung sa ma epilez cu crema sau biguri ..... va rog sa ma ajutati cu un sfat . multumesc

Raspunsuri (2)

cami28

acum 12 ani

simo ca un sfat neavizat iti pot recomanda ca in momentele de criza(mancarime) sa aplici jeturi de apa rece ( atat cat suporti de rece, atentie nu calda sau fierbinte) timp de cateva minute, pana simti ca senzatia de mancarime sa ameliorat, sau mai poti pune cuburi de gheata
sper ca ti-am putut fi de ajutor:))

simo25

acum 12 ani

Ms mult Cami sper sa imi fie de folos ...:-*