ma înțeapă in partea dreapta sus deasupra sanului?

Diverse

Postata de MembruMobileApp340087 cu 3 ani in urma.

Ieri, la munca, este prima oară când deodată m a luat o durere îngrozitoare de înțepătura in partea dreapta sus. Când respir , ma înțeapă foarte tare. Nu am niciun fel de probleme cu sănătatea. Simțeam ca ma înfund la un moment dat după 7 ore de munca, n am mai putut sta și am plecat acasa. Am băut apa cu zahăr, degeaba, ma lăsa durerea 5 minute și ma lua iar, am luat calciu de la cineva , cred ca vitamina c ,care se bagă in apa, degeaba. La un moment dat ma durea și spatele, la munca stau in picioare non-stop cele 8 ore, car și o greutate in alea 8 ore, o cutie având vreo 5-7 kg, poate ar fi asta cauza, dar nu cred. Nu am mai pățit pana acum așa ceva. Ce ar putea fi? Ce analize recomandați sa fac, țin sa Menționez ca nu mi-am făcut analizele niciodată, îmi este și frica de medici și de Injecții, ce analize ar trebui sa fac in primul rând pentru aceasta durere și ce pastile sa iau pana când reușesc sa merg la medic. Multumesc

Raspunsuri (2)

AlexF

acum un an

Am aceleasi sintome.

Se pot da niste sfaturi cu ce ar putea fi ?!

acum un an

Buna ziua,

Este posibil ca durerea pe care o simtiti sa fie asociata cu munca pe care o faceti si cu faptul ca stati in picioare. Va recomandam sa consultati un medic pentru investigatii suplimentare pentru a determina cauza durerilor pe care le experimentati.

Puteti gasi o lista de medici la care va puteti programa pentru investigatii suplimentare: https://www.clickmed.ro/medic/medicina-interna