ma dor picoarele

Diverse

Postata de mariana27298073 cu 14 ani in urma.

Buna ziua,

am probleme cu picioarele, mi se umfla picoarele de la genunchi in jos foarte tare
mentionez ca lucrez la birou si stau foarte mult pe scaun

va multumesc

Raspunsuri (3)

atiana

acum 14 ani

Aceeasi problema o am si eu daca stau prea mult in fata calculatorului, de vina este sarea.Trebuie exclusa sarea din alimente.Eu am incercat si a dat rezultate.Iar ca sa fi mai sigura o data pe saptamana poti sa iei o pastila de furosemid aceasta elimina apa din corp pe care o retine sarea.

gabi

acum 14 ani

pe fetita mea o dor picioarele de la 6 ani si acum are 15 am duso la medic si mi_a zis ca e de la crestere vara trecuta a facut analize pentru reumatism si nu are medicul reumatolog a trimiso sa faca bai cu sulf la bazin a facut 10 bai si degeaba o dor genunchii infiecare zi si in fiecare seara trebuie sai fac masaj sau mai ia cate o aspirina insa face f putina miscare merge doar o jumatate de ora pe zi pana la scoala si atat la calculator nu stiu cei de facut daca aveti vreun leacva rog sami spuneti
va multumesc

silvia

acum 14 ani

Picioarele dor din cauza circulatiei deficitare. Este eficient medicamentul detralex. Incearca sa stai pe scaun, iar picioarele sa le tii ridicate si intinse pe un suport. Daca le tii sub scaun sau unul peste celalalt, circulatia este ingreunata. Si retentia de apa poate fi vinovata de umflarea picioarelor. Cauzele pot fi combinate. Sanatate!!