Ma doare mana dreapta pt ca m-am lovit

Diverse

Postata de George250 cu 12 ani in urma.

Buna!
M-am lovit la mana dreapta azi-dimineata si ma doare din ce in ce mai rau incheietura!Am inteles ca este luxatie de tendon.Ce sa pun sa nu ma mai doara!URGENT!!!

Raspunsuri (4)

Mihaela22120678

acum 12 ani

Luati niste medicamente antiinflamatoare cu efect analgezic, ca de ex Aulin sau Flamexin. Local tot un unguent antiinflamator, v-as recomanda sa incercati SINDOLOR. Dar oricum, cred ca e mai bine sa faceti totusi o radiografie, si sa va vada un medic. Sanatate!

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

ne-ati putea scrie mai multe detalii despre acest accident? si daca acel diagnostic vi l-ati pus dumneavoastra sau ati fost la un medic ortoped?

va urez o zi buna

Lapadat George

acum 12 ani

Am fost la medic si mi-a spus.Pai accidentul a fost cam asa:un prieten de-al meu mi-a dat cu cotul in p***a mainii si m-a durut foarte tare dar nu am dat importanta si durerea s-a accentuat!Este bun DICLAC GEL?

Mihaela22120678

acum 12 ani

Da, este bun. Contine diclofenac si este la o concentratie mai mare.