Mă poate ajuta cineva?

Diverse

Postata de Naomi cu 2 ani in urma.

Buna ziua, de aproximativ o luna jumătate aproape mă simt non stop balonata, deja de 2-3 săptămâni sunt constipata, merg foarte greu la baie și când merg e scaun tare, am senzație de greață dar fără vărsături, simt cum ametesc aproape la orice mișcare și mă doare foarte tare capul, simt oboseala aproape mereu, palpitațiile mi-au crescut pana aproape 100 zilnic acum de câteva zile, iar de o săptămâna urinez foarte des cantități mai mari decât am băut inițial. Mai am și dureri pentru câteva fracțiuni de secunde in partea de jos către ovare-vagin, zona aceea. Chiar saptamana asta am eliminat o secretie mai gelatinoasa decât ar fi normal și rozalie (pentru prima oara). Țin sa Menționez ca menstruația mi-a trecut săptămâna trecuta, fac sport zilnic 1 ora jumate aproximativ la sala, sunt la un regim și încerc sa slăbesc dar parca nu dau niciun rod. Am mai vorbit cu persoane și au spus ca poate as fi insarcinata, numai ca eu încă sunt virgina. Medicamente nu iau. Beau cel puțin 2,5 L de apa pe zi. Deci chiar nu stiu ce ar putea fi, de aceea apelez aici la un sfat dacă ma puteți ajuta va rog frumos.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes:
https://sfatulmedicului.ro/Boli-intestinale/balonarea-un-simptom-care-nu-trebuie-ignorat-iata-ce-boli-grave-poate-as_15367