Mâna rece și vânătă ce pot face?

Diverse

Postata de MembruMobileApp311423 cu 6 ani in urma.

Buna seara! Ieri tatăl meu m-a sunat și mi a spus ca a simțit o durere in mâna ca un junghi apoi i-a amorțiți degetul mic după care a început sa ii amorțească și cel inelar. După ceva timp a spus ca nu mai simte nimic dacă pune pe mâna, dacă se lovește și a devenit rece și vânata pana la cot. Ce este și ce se poate face? q

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Va recomandam sa apelati numarul de urgenta 112 sau sa consultati un medic cat mai curand posibil.