Lotiune

Diverse

Postata de mayb_e cu 13 ani in urma.

E buna lotiunea antiacneica cu extract de busuioc , de la Cosmetical PLant ?? Cine a incercat , chiar are ceva efecte ,pentru cosuri si prevenire?

Raspunsuri (5)

Adrienne

acum 13 ani

S-ar putea sa fie buna............eu folosesc de la Cosmetic Plant mai multe produse si sunt f. multumita.

mayb_e

acum 13 ani

Pai da asa cred si eu ,ac***a in vedere ca nu contine asa multe chimicale nu?

Adrienne

acum 13 ani

Da,toate sunt pe baza de plante. Eu folosesc laptele de corp [ Q10+ ceai verde], lotiunea tonica fara alcool [ aloe vera+vit. E] pt. fata, Crema de fata antirid [ Q10+ceai verde] si sampon [ aloe vera + pantenol]. Cam aceste sunt produsele pe care le folosesc de la Cosmetic Plant,de mult timp.

Mirela Stegaru

acum 9 ani

Eu am un ten gras iar din cauza tenului si a excesului de sebum mereu imi apar cosuri si puncte negre.
Am incercat mai multe solutii de curatare a tenului si un control bun a excesul de sebum, care nu au functionat am hotarat sa merg la doctor.
Medicul mi-a dat sa folosesc 2 produle de curatare, pe care inca le folosesc si sunt tare eficiente. Mi-a dat lotiune tonica cu 100% ulei pur din arbore de ceai(tea tree oil) fara alcool, de la Thursday Plantation si spuma de spalat pe fata tot de la firma asta.
Pe langa cele 2 produse, chiar daca am tenul gras mi-a zis sa folosesc si o crema hidratanta cu ulei pur din arbore de ceai, ulei de macese si vitamina E tot de la firma asta.
Intr-adevar de cand am inceput sa folosesc produsele efectele s-au vazut. Tenul a devenit mai curat, problema tenul gras a inceput sa se rezolve, iar cosuri si puncte negre nu am mai avut.
Eu recomand, pe mine m-au ajutat si ma ajuta foarte mult.

Gabriela

acum 9 ani

Va confirm ca am folosit aceste produse din ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree de la Thursday Plantation si chiar sunt foarte bune.
Si pe mine m-au ajutat sa imi curat tenul de toate punctele negre si cosuri.