Limfocite crescute copil 1 an si 4 luni. 70.8, interval referinta 40-65. Sunt motive de ingrijorare?

Diverse

Postata de Utilizator11636236583 cu 11 luni in urma.

Buna ziua. Am facut analize copilului (1 an si 4 luni), aceeasi problema am intampinat-o, termen referinta 40-65%, rezultat hemograma 70.8%, crescut putin si doresc sa stiu daca este sau nu ingrijorator.
Poate fi influentat rezultatul si de o multi-eruptie dentara? (canini).
Multumesc anticipat pentru raspuns.

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

Pentru a avea o evaluare completa si o interpretare corecta a analizelor, este recomandat sa consultati un medic pediatru. Acesta va putea evalua rezultatele in contextul clinic al copilului dumneavoastra si sa ofere informatii precise si sfaturi adecvate in functie de situatia sa specifica.

Va recomandam sa va programati la un medic pediatru: https://www.clickmed.ro/medic/pediatrie

Mai multe detalii regasiti in sectiunea de interpretare analize:
sfatulmedicului.ro/index.php?module=AnalizePrezentare&action=interpretor_single&id_analiza=39