Leziuni genitale

Diverse

Postata de Florentina92100217 cu 15 ani in urma.

Buna ziua! De ceve vreme mi-au aparut pe penis cateva mici leziuni, ca niste bobite, care ma jenau, desi au disparut in 4-5 zile, continui sa cred ca este o infectie care se manifesta sistematic.M-am mai confruntat cu problema asta la inetrvale mari de timp....

Raspunsuri (3)

andrei178

acum 15 ani

Crezi bine, adica ai ceva care trebuie tratat. iar ca sa te tratezi corect, iti trebuie analize care sa arate exact despre ce este vorba. Altfel o sa ai mereu recidive, poti sa-ti complici o treaba banala si sa dai mai departe partenerei...Sanatate!

simona166117244

acum 15 ani

Buna,
Cum ti-a zis si Dora, un set de analize te-ar putea lamuri despre ce e vorba si ai trata corect problema. Asa ca, o vizita la medic ar fi oportuna.
Sanatate maxima!

maricica1140413

acum 14 ani

Trebuie sa te duci la control.Numai analizele de sange iti vor da un diagnostic precis.Se poate sa fie Herpes genital dupa ce scii tu aici.Trebuie sa te prezinti la medic atunci cand ai aceste bubite deci cand sunt active.
Nu sunt medic dar se pare ca ai HSV care poate fi 1-oral,sau 2-genital.