leziune sub unghie

Diverse

Postata de silviasilvia cu 13 ani in urma.

exista vrun remediu de tratare a leziunilor unghiilor? mentionez ca mi-am prins degetul aratator la usa masinii si zvacneste puternic iar unghia a capatat o culoare violet inchis.

Raspunsuri (3)

omnia

acum 13 ani

Buna,

Iti recomand sa mergi la un chirurg. Nu te speria de specialitatea catre care te indrum :)
Nu e vorba despre o interventie foarte complicata; daca unghia a fost afectata, este necesara, de cele mai multe ori, smulgerea acesteia.
Mai ales ac***a in vedere ca esti femeie, pentru ca unghia sa-si revina si sa creasca normal, e posibil sa fie necesara aceasta interventie.
Eu m-am incapatanat si nu am vrut sa accept sfatul medicului si m-am trezit cu o unghie care creste deformat, din cauza leziunii.

Numai bine!

Iuli

acum 13 ani

Ok, eu zic sa stai linistita si sa nu ii faci nimic daca nu te deranjeaza prea rau. Eu mi-am dat o unghie peste cap, m-a durut de am crezut ca-mi sar ochii din cap vreo 2 zile si pe urma mi-a ramas doar mov si in cateva saptamani a disparut. Daca crezi ca e ceva grav, abia atunci mergi la medic.

silviasilvia

acum 13 ani

cred ca asta am sa si fac . mi-a mai trecut durerea. astept sa-mi cada unghia . ms de sfat