lamurire

Diverse

Postata de mayb_e cu 12 ani in urma.

Am inceput sa iau complex de vitamine ,ptr ca imi cade foarte tare parul si am probleme cu cresterea unghiilor ,va rog sa imi spuneti cand e cel mai bine sa le iau ca sa se asimileze ,pe stomacul gol sau dupa ce mananc?

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

Vitaminele se pot lua atât înainte cât şi după masă

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

vitaminele se pot lua in orice conditii, mai putin recomandat inainte de culcare, dar inainte de a incerca orice forma de tratament, trebuie sa indentificati, daca se poate, cauza caderii accelerate a parului si modificarea unghiilor. pana acum sunteti diagnosticat si cu alte boli? urmati vreun tratament? ati fost la un consult la medicul de familie recent?
va intreb aceste lucruri deoarece exista mai multe cauze ale caderii parului, si de multe ori nu este suficient un supliment de vitamine.

va urez o zi buna

offffff

acum 12 ani

e a saispea oara cand intrebi acelasi lucru!!!!!!