Lagosa

Diverse

Postata de jimmy_res cu 12 ani in urma.

Cum ajuta Lagosa unui bolnav de ciroza toxica,care a avut 3 Hds-uri in ultimul an?

Raspunsuri (1)

Dr. Achitei

acum 12 ani

Silimarina este o substanta din categoria asa-ziselor "hepatoprotectoare", care are efecte benefice asupra celulei hepatice (regenerare, stabilizare membranara etc). Este totusi doar un tratament adjuvant la tratamentul de baza al bolii hepatice. Este util de administrat, insa studiile au dovedit ca nu influenteaza semnificativ evolutia bolii, mai ales in cazul aparitiei complicatiilor cum este HDS.