La ce medic sa ma adresez?

Diverse

Postata de tlcraul cu 7 ani in urma.

De cateva zile am o iritatie/arsura pe piele in zona inghinala care ma deranjeaza ... am un fel de pata rosie care pare sa se intinda din ce in ce mai mult si nu imi place. Deocamdata sunt in alt oras decat cel in care am medicul de familie si nu pot sa am adresez direct lui. Ce fel de medic trebuie sa caut aici in orasul in care stau acum? Am gasit in unele posturi ca vorbeau despre un dermatolog, dar eu din ce am gasit pe net, site-urile cu dermatologi vorbeau doar despre estetica, cancer de piele, de-astea... Spuneti-mi si mie va rog daca e in regula sa merg la el cu o problema de genul sau pentru probleme in zona inghinala trebuie sa caut alt medic?

Raspunsuri (1)

tlcraul

acum 7 ani

Sau daca stiti voi vreo crema sau ceva asemanator pe care o pot folosi fara sa mai merg la medic, ar fi de ajutor si asta. Am mai cautat subiecte de genul pe net dar majoritatea aveau bube, dureri sau usturimi exagerate... la mine nu-i asa rau, doar o pata rosie ca cele de arsuri...