KETONAL, supozitoare

Diverse

Postata de traian19 cu 12 ani in urma.

sotia mea are diagnosticul de metastaze osoase, iar pt calmarea durerilor foloseste Ketonal supozitoare cate 2-3 pe zi de aproximativ 6 luni Credti ca in timp acestea nu afecteaza organismul intr-un fel? dar colonul nu poate fi iritat?
Va multumesc pt raspuns

Raspunsuri (1)

Sari

acum 12 ani

Cauta pe net sa vezi reactiile, sau chiar in prospectul medicamentului, exista in fiecare cutie.Eu am folosit dar am avut mari probleme la stomac.
Incercati sa faceti urmatoarea combinatie ulei de masline extravirgin sau presat la rece, gasiti la magazine, de jumatate litru si ulei de catina, o sticluta , si ulei de lac***aa, 1/3 din sticluta, gasiti la naturisti, si sa se dea de doua sau trei ori pe zi pe tot corpul, o data macar si pe cap. Nu se spala, , lasati sa actioneze, ii va calma durerile., poate chiar o vor vindeca.Dupa ce se unge sa nu iasa afara macar 20 minute, sa intre bine in piele uleiul.
Sa mearga si la biserica, sa se roage ca Dumnezeu sa o ajute, sa simta ca este iubita, caci bolnavii de cancer au aceasta problema, nu se simt iubiti de nimeni.
Un psiholog ar ajuta-o foarte mult, sa isi clarifice contradictiile ce le are in interiorul sufletului sau si poate i-ar ajuta foarte mult.Cautati sa o imbratisati, sa se simta iubita, caci cei care sufera cu oasele au aceasta dorinta.
Miscare in aer liber, plimbari, multa verdeata, liniste si iubire, ii vor fi mai de folos decat medicamentele.
sanatate