KETOCONAZOL, comprimate

Diverse

Postata de mmrs_68 cu 12 ani in urma.

Este indicat acest medicament in cazul depuneri albicioase si branzoase pe glandul penisului ( mi-a aparut un fel de braza pe capul penisului)

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 12 ani

Singurul lucru indicat este sa mergeti la un medic dermato-venerolog pentru diagnostic si tratament corecte. Nu luati medicamente dupa ureche caci va puteti agrava boala. In plus, partenera trebuie sa mearga la ginecolog pentru analiza de secretie. Tratament trebuie sa urmati amandoi.

mmrs_68

acum 12 ani

D-na Iuli, vreau sa zic ca nu am partenera si aceasta problema mi-a aparut cu mult dupa ce am avut un contact sexual, dar si acela a fost protejat am folosit prezervativul.

Iuli

acum 12 ani

Am inteles. Este totusi necesar un control pentru stabilirea afectiunii. Cel mai probabil este o candidoza dar medicul trebuie sa stabileasca. Exista si boli care se iau de pe maini, prosoape, capace de toaleta etc. De aceea e important sa va vada medicul, ca sa nu existe complicatii. Va felicit ca folositi prezervativul.

mmrs_68

acum 12 ani

Deci concret, nu am inteles daca este indicat sau nu sa folosesc medicamentul KETOCONAZOL, comprimate.
Va rog comunicati-mi cu DA sau NU.

Iuli

acum 12 ani

Daca nu ati fost vazut de medic, NU.