kefir indian

Diverse

Postata de sercin cu 12 ani in urma.

De o saptamana am primit de la cineva kefir indian ( ciuperca).Am inceput sa-l beau,mi s-a reglat tranzitul intestinal,dar nu mai am pofta de mancare si intro saptamana am slabit 2 kg.Eu sunt o persoana sp***a,nu mai doresc sa slabesc.
Daca ati folosit as dori sa aflu ce simptome ati avut.Imi place foarte mult la gust,nu doresc sa renunt la kefir,dar nici nu doresc sa mai slabesc.
Va imbratisez cu drag.

Raspunsuri (9)

kissme

acum 12 ani

de unde ai facut rost? eu chiar as dori sa slabesc...dar dk nu vrei sa mai slabesti desi iti place la gust trebuie sa renunti

sercin

acum 12 ani

L-am primit gratuit de la o cunostiinta.daca doresti iti voi trimite eu prin fan curier,dar trebuie sa se inmulteasca.daca imi trimiti adresa iti voi trimite.Eu sunt din c-ta. Chiar daca tu nu vei slabi,macar iti va regla tranzitul intestinal,asta s-a intamplat la cunostintele mele.Daca vrei, poti sa-mi trimiti adresa pe [email protected] trebuie zilnic intretinuta cu lapte,cred ca ai citit pe net despre ea.
Am sa ti-o dau gratuit,dar trebuie sa platesti fan curierul cand iti duce coletul.

Cristina

acum 12 ani

Buna seara,

as avea si eu mare nevoie de chefir ptr. mama mea care are cancer la ficat. adresa mea este [email protected]. daca mai aveti din aceasta ciuperca si ati putea sa imi dati sau sa imi vindeti si mie putin, trimiteti-mi un mesaj. V-as fi foarte recunoscatoare.

Cristina

sercin

acum 12 ani

Draga mea iti voi trimite cu cea mai mare placere,numai sa-mi trimiti adresa ta pe mailul meu,vom vedea cum ti-l vom trimite.Nu iti voi vinde,ti-l voi darui cu mare drag,ptr. ca asa l-am primit si eu.
Sper ca ai citit pe net despre ciuperca,am colege care au renuntat ptr ca s-au simtit rau,nu stiu cat rau poate face un lapte acru,dar stiu ca la inceput iti rascoleste tot organismul.
Astept adresa ta.Te imbratisez cu mare drag si mamei tale ai urez sa se insanatoseasca si sa nu te lase singura.Pe mine m-a lasat acum 3 ani baiatul meu care avea 20, in urma unui accident,alt copil nu am ,stiu ce inseamna suferinta,durerea....s.a.m.d
Am urcat in caravana suferintei,durerii,unde sunt numai lacrimi,eu sper sa ajung cat mai repede langa el.Nimic nu-mi alina durerea......
Sanatate multa!

GABRIELA

acum 12 ani

Buna seara,
As vrea si eu kefir de lapte daca mai ai si vrei sa mai dai si altora. Pe unde m-am mai interesat se vinde contracost pentru o suma cam mare. La randul meu vreau sa o dau mai departe colegilor si prietenilor mei pentru ca am auzit ca este foarte buna pentru organism .Sunt dispusa sa o si platesc pentru o suma accesibila .Adresa mea este [email protected].
Multumesc,

ana maria

acum 8 ani

eu de putin timp fac chefir de apa, dar in ultimele 3 zile cand il beau, ma simt rau , imi pierd puterea ametesc si nu reusesc sa mai respir. mai este careva care a trecut prin asa ceva?

deea

acum 8 ani

as vrea si eu sa incerc daca are cineva sa imi dea ciuprca

Diana

acum 8 ani

Buna seara ! Asi dori sa stiu si eu daca am voie sa consum kefir in timp ce alaptez ? Dauneaza cu ceva la bebe consumarea lui ??

Cris Bercea

acum un an

Bună ziua. Kefir de apa sau de lapte aveți? Cum îl preparați va rog? Probabil ca corpul dvs si-a reglat ceva în interior și a revenit la greutatea lui optima. Important este sa fi-ti sanatoasa. Puteti sa va îngrășați sănătos prin consumul de seminte, Nuci crude de ex.