interpretare analize

Diverse

Postata de annah_35 cu 7 ani in urma.

Am 46 de ani,am cateva analize cam crescute,ma puteti ajuta?

glucoza serica- 106.6

colesterol total-231,7

bilirubina totala-1,725

bilirubina directa-0,501

mucus prezent

Raspunsuri (3)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 7 ani

Buna ziua , va rog sa atasati buletinul de analiza in intregime (poza , PDF etc. ) deoarece lipsesc unele date . Ex: nu este mentionat in ce s-a identificat mucusul ("mucus prezent") si in ce context clinic s-au recoltat aceste analize .

annah_35

acum 7 ani

Buna ziua, las mai jos link cu arhiva unde am pus poze cu setul intreg de analize.

Va multumesc mult!

http://www83.zippyshare.com/v/KNd8UYfd/file.html

8XO4DJyo7KUN

acum 7 ani

How could any of this be better stated? It colund''t.