intepaturi usoare in partea stanga

Diverse

Postata de usva cu 12 ani in urma.

de vreo luna am niste intepaturi usoare in partea stanga care imi trec imi reapar intensitatea nu creste am facut ekg si holter ekg care au iesit bine am doar o simpla tahicardie sinusala fac un tratament cu stimuloton 50mg amsimedicatie pt trigliceride si colesterol lipantim 160mg ascord 20mg si omeran 20mg cu toate ca ca doctorul cardiolog mia spus ca la inima nu am nimic sa stau linistit aceste intepaturi imi dau o stare de neliniste am cel putin 4 ekg care au iesit bine sa fie de la starea de anxietate cu care am fost diagnosticat sa fie de la prea multe medicamente sau un simplu junghi intercostal tin sa precizez ca toate analizele si controalele le amfacute recent adica noembrie 2011.intepaturile nu sunt urmate de palpitati sau ameteli sau amorteli sunt simple intepaturi in partea stanga as dori si eu un raspuns la aceste intepaturi

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

Toate cele trei situaţii descrise (starea de anxietate, administrarea prea multor medicamente sau un simplu junghi intercostal) pot fi implicate în apariţia acelor înţepături uşoare în partea stângă, cu o probabilitate crescută pentru starea de anxietate, de aceea ar fi recomandat, de primă intenţie, consultul unui psihoterapeut

Claudiu Florian

acum 10 ani

Buna ziua de vreo 2 luni am niste intepaturi usoare in mana stanga si in dreapa uneori,in talpi si la muschii picioarelor care imi trec imi reapar intensitatea nu creste am facut ekg care au iesit bine aceste intepaturi imi dau o stare de neliniste am cel putin 3 ekg care au iesit bine sa fie de la starea de tulburare depresiv anxioasa cu care am fost diagnosticat sa fie de la prea multe medicamente sau un simplu junghi intercostal tin sa precizez ca toate analizele si controalele le am facute recent adica noiembrie 2013.intepaturile sunt urmate de amorteli ale membrelor mai ales dimineata, as dori si eu un raspuns la aceste intepaturi si stari nasoale.Va multumesc anticipat