intepaturi partea dreapta sub plaman

Diverse

Postata de mar1us cu 12 ani in urma.

De aproximativ 3 ani... in partea dreapta.... cred... ficatul... ma inteapa foarte tare incat nu pot sa respir.
E o durere ca o intepatura cu acul, ce persista daca ma misc sau respir . Inainte aveam cam la 1 luna 2 aceasta durere uneori ma tinea si 1 ora insa acum e mult mai des. Deasemenea am probleme cu gazele intestinale... care tot cam de atat timp persista intr.un mod, cred eu excesiv chiar daca mananc sau nu si intr.o cantitate mult mai mare seara dupa ora 18:00( fumez... cam 4-6 tigari pe zi... si cand am acele durere nu e neaparat din cauza sportului , stresului... stiu ca sunt importante aceste aspecte).

AS fi recunoscator cu un sfat
Multumesc !

Raspunsuri (2)

mar1us

acum 12 ani

Deasemenea am probleme cu gazele intestinale... care tot cam de atat timp persista intr.un mod, cred eu excesiv chiar daca mananc sau nu, Asta se manifesta intr.o cantitate mult mai mare seara dupa ora 18:00( fumez... cam 4-6 tigari pe zi... si cand am acele dureri nu se intampla neaparat din cauza sportului , stresului... stiu ca sunt importante aceste aspecte).

Medic Epuran

acum 12 ani

În cazul d-vs este probabil vorba de o problemă gastroenterologică (tulburare de tranzit sau afecţiune biliară). Dacă durerile persistă ar fi indicat să efectuaţi o radiografie abdominală şi să consultaţi un medic gastroenterolog