Insarcinata dupa 8 luni de la cezariana

Diverse

Postata de ana.niculae cu 8 ani in urma.

Buna,am nascut acum 8 luni un baietel complet sanatos de 4.300kg prin cezariana si acum am ramas insarcinata desi am ovarele polichistice iar menstruatia nu mi a venit regulat .Azi am facut doua teste de sarcina si au iesit pozitive , eu inca alaptez si pe langa asta nu am dat jos kilogramele din sarcina anterioara pt ca am luat 35 de kg si am dat jos doar 8 . Nu stiu ce sa fac nu vreau sa pun in pericol nici viitorul copilas dar nici pe mine . Va rog o sugestie . Maine merg la ecografie sa vad in ce stadiu e.Acum 1 si 5 luni am adresat o intrebare pe aceste site daca sa pastratez copilul sau nu,si raspunsurile oamenilor m-au ajutat foarte mult!As aprecia daca m-ati putea ajuta cu un sfat,multumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

Denisa

acum un an

Buna.. ai reusit sa pastrezi sarcina , la 8 luni dupa cezariana? Cum sunteti tu si copilasul? Sper ca totul s a terminat cu bine pentru voi!
Am nascut recent un baietel la 36 sapt si 3 zile , de 2.400g. Dar nu a supravietuit, din cauza preeclampsiei am avut dezlipire de placenta.
Doctorii spun ca sa asteptam 1 , 2 ani. Insa eu as vrea mai repede sa am sansa de a ramane insarcinata iar.
As vrea sa aud experientele cu femei ce au luat hotararea de a ava un alt bebe mai repede dupa cezariana..