inghitirea unui os de porc

Diverse

Postata de caty_0921 cu 12 ani in urma.

Buna seara.As avea si eu o intrebare daca se poate sa pimesc si un raspuns.Duminica,adica ieri am inghitit accidental un os mic de porc.Avea dimensiunea de 1 cm,cred.Trebuie sa merg la medic?Cum trebuie sa procedez?

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 12 ani

S-ar putea sa se elimine fara alte complicatii. Daca intervine ceva neobisnuit, mergeti la medic.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

in principiu, daca nu aveti alte afectiuni gastroenterologice, osul ar trebui sa se elimine pe cale naturala fara probleme.

va urez o zi buna

caty_0921

acum 12 ani

va multumesc

marcela

acum 12 ani

am si eu o intrebare de ceva timp fetita mea tot vomeaza o data pe saptamana a fost cand si de doua ori am fost la urgente si mi sa spus ca are rosu in gat am tratato si cand am terminat tratamentul fetitita iarasi a vomat nu stiu ce sa fac as vrea un sfat daca se poate are 3 ani multumesc anticipat de sfat

Carpe Diem

acum 12 ani

Marcela, mergeti cu fetita la un specialist gastro-enterolog, cu bilet de trimitere de la medicul de familie.