indepartarea petelor de streptomicozan

Diverse

Postata de bblusha cu 11 ani in urma.

Buna ziua, va rog sa ma ajutati si pe mine cu o intrebare. ieri am fost la dermatolog si am primit un tratament cu streptomicozan o solutie rosie ca sangele. problema este ca nu mai iasa pigmentul din piele si este aplicat in unele zone vizibile. cum reusesc sa scot petele de la solutie? multumesc.

Raspunsuri (3)

bblusha

acum 11 ani

am aflat ulterior ca se scot cu acetona cu toate ca irita un pic :D

ano

acum 10 ani

doctorii in ziua de azi sunt tot mai tampiti

Pavelescu Doru

acum 10 ani

Streptomicozan sau modificat reteta in castelani, cu mai sp***a actiune=are fuxina rosie si acid boric=In cateva zile culoarea cade odata cu pielea veche. Sau puneti un leucoplast provizoriu pt mascat. Folositi in continuare cu incredere, ungeti cu atentie. Vindeca chiar si onicomicoza, ciuperca ungiilor.
Nu doctorii sunt tot mai tampiti...