inca ceva

Diverse

Postata de ramona228154296 cu 14 ani in urma.

dupa ce alimentrul lam dat afara ete bine ca dupa 5 minute ca manac ceva?

Raspunsuri (1)

raluca

acum 14 ani

Citat:
dupa ce alimentrul lam dat afara ete bine ca dupa 5 minute ca manac ceva?

Buna Mony,
Spune-mi ai si greata, dureri de cap, ameteala, dureri abdominale?
Cauzele si bolile care produc varsaturi sunt numeroase, dar cele mai frecvente se datoreaza tulburarilor si bolilor aparatului digestiv: gastrita, ulcerul gastro-duodenal, apendicita, enterocolita, indigestiile etc.
Dar daca varsaturile se repeta des si sunt prelungite (peste 1-2 zile) atunci ele duc la pierderea de apa si substante minerale. Parerea mea este sa te prezinti la medicul de familie sau la un control la spital. Nu mai sta asa ca nu va fi bine. Pe curand si sa ma tii la curent