imi doresc sarcina

Diverse

Postata de sclava_dragostei cu 11 ani in urma.

imi doresc foarte mult o sarcinsa , nu am avut avorturi si nici alte sarcine mai inainte eu cu sotul ne staruim de aproape 8 luni si nici un rezultat . am fost la medici dar nica clar nu spun care ar putea fi problema???

Raspunsuri (2)

Sigada

acum 11 ani

Pentru a obtine o sarcina trebuie sa monitorizati perioada de ovulatie, perioada de maxima fertilitate cand sunt cele mai mari sanse de a obtine o sarcina. Pentru asta pueti folosi un calculator de ovulatie //sfatulmedicului.ro/teste-medicale/calendar-ovulatie_7

De asemenea, daca se respecta aceste "reguli" si dupa un an de zile nu se obtine o sarcina, atunci se pot face, de catre medicul ginecolog o serie de analize si investigatii pentru stabilirea fertilitatii.

sclava_dragostei

acum 11 ani

am inceput toate acestea am fost la un medic am trecut eco am monitorizat si temperatura bazala ovulatia a avut loc acum sunt in ziua 27 si TB este 37,3 poate sa fie vorba de sarcina am facut test dar e negativ ! pe 28 trebuie sa vie mentra dar nu am semne cum credeti mam prea grabit cu testul sau nu??? mersi de rs