IMI CADE PARUL - INNEBUNESC

Diverse

Postata de Don Andres cu 10 ani in urma.

Sunt baiat si desi am o varsta frageda imi cade parul extrem de mult, deja se vad golurile spatiale de pe frunte. Nu stiu ce ar trebui sa fac, ce tratament sa iau pentru BARBATI, fiindca pentru femei am tot auzit diverse tratamente care functioneaza.

Nu mai folosesc niciun fel de produs si m-am tuns scurt dar degeaba, imi bag mana in par si cad 5-6 fire odata.
Am auzit de ulei de ricin cu vitamina A si galbenus de ou dar nu stiu exact cum se aplica, inainte sau dupa spalare cand sunt porii deschisi.
Am auzit de bioscalin dar nu se gaseste decat in Italia.

As dori sa-mi recomandati un tratament care a mai avut efect asupra barbatilor, nu doar a femeilor. Multumesc

Raspunsuri (2)

Ancuta Chiriac

acum 10 ani

Da, sa stii ca este eficient uleiul de ricin, combinat cu miere de albine si galbenus de ou. Se aplica inainte de spalare, si poti sa stai chiar si 3-4 ore cu solutia in cap.

Bunica mea tot imi spunea De gaz ca face minuni asupra parului, stiu si eu ca e bun impotriva caderii parului. Problema este ca miroase foarte urat.
Daca vrei un sampon bun si hranitor pentru scalp, iti recomand urmatorul sampon, pe care il folosesc si eu :

http://***.ro/articol/Igiena_corporala/Sapun-Sampon-Gel_de_dus/Sampon_nutritiv_Sanctum-643.html

Mihai

acum 10 ani

Eu folosesc de 3 luni , la recomandarea medicului Hairgrow 5 % si sunt foarte multumit, la mine chiar a dat rezultate. Ma spal pe cap o data la 3 zile ( odata cu sampon, odata nu) si nu mi se mai ingrasa nici parul ca inainte cand ma spalam mai des.