Imi cade parul ingrozitor

Diverse

Postata de Don Andres cu 11 ani in urma.

In ultimii ani am folosit fixativ, gel, ceara si acum imi cade parul extrem de repede. Am incetat sa mai folosesc si am trecut pe amestec de apa cu zahar (metoda bunicilor) insa nu stiu cat de benefica poate fi si asta.

Doresc o opinie daca se poate despre un tratament (natural preferabil) pentru stoparea caderii si vis a vis de amestecul fantastic de apa cu zahar si ce efecte are asupra parului.

Raspunsuri (3)

Don Andres

acum 11 ani

Imi raspunde si mie cineva, daca se poate?

Kaiiria

acum 10 ani

Poti sa faci o detoxifiere a organismului cu Modifilan (produs naturist din alge marine brune). Stiu sigur ca regenereaza si parul. Il gasesti la plafar.

Kaiiria

acum 10 ani

Si sa folosesti doar cosmetice bio (sampon, fixativ etc). Samponul cu argila marocana rhassoul de la Urtekram, de exemplu, trateaza toate problemele parului.

Pe cat posibil, sa ai si un regim alimentar sanatos - fara tutun, alcool, produse rafinate, prajite, fast-food, zahar alb.