I-a cazut un smoc de par

Diverse

Postata de Cos146559 cu 14 ani in urma.

imi pare rau ca am postat aici, da n-am stiut unde sa postez pt ca nu stiu cauza. este vorba despre prietena mea. ieri am observat o portiune cam cat o moneda de 50 de bani de lipsa de par. nu a fost smuls sau altceva; nici macar nu stia.
a fost cam stresata in ultimu timp; sa fie asta cauza? si daca nu, care ar putea fi?
va multumesc!

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 14 ani

La femei, cauzele care duc la caderea parului pot fi : deficiente la nivel imunitar,dezechilibre psihologice, cum ar fi problemele emotionale,stressul,tulburari ale tiroidei,anemiile,bolile cronice sau anumite medicamente specifice acestor boli. Pe langa metodele de tratare a acestei probleme, se pot consuma suplimente alimentare pe baza de fier, Vit. k aplicata la radacina, o dieta sanatoasa, masti pentru par, etc. Dar cel mai bun sfat este, sa consulte un medic,care-i poate prescrie un tratament anume.

maya(

acum 14 ani

poate e si din cauza stresului,poate e si de la o alimentatie nepotrivita,si eu am prieteni care au patit asa ceva dar s-a rezolvat,au folosit niste pastilute provillus,parca asa se numesc.numai bine