histerectomie totala

Diverse

Postata de annlin70 cu 14 ani in urma.

pe langa multe afectiuni intervenite in starea mea de sanatate , ca si cum nu era destul , am si probleme ale pielii fara sa cunosc cauza lor ... Va rog imi raspunde-ti daca exista un remediu , si care e cauza lor ? .. imi iese in barbie fire de par , asta pe langa mustata pe care o mai epilez , dar in barbie e deranjant ca nu se poate acoperii in totalitate si infecteaza pielea tot incercand ca scot firele cu penseta... Care este motivul si cum se poate scapa de aceasta situatie? Multumesc

Raspunsuri (3)

daniela

acum 14 ani

Incearca sa mergi la medicul de familie, la dermatologie, imposibil sa te poti vindeca acasa. Numai un specialist iti poate recomanda medicamentatia necesara. Sanatate

Adrienne

acum 14 ani

Motivul este dereglarea hormonala. Mergi la un endocrinolog,poate-ti recomanda ceva homeopat.

Dr. Dermatologie

acum 14 ani

Motivul poate fi unul endocrin; poti scapa de firele din barba (si de asemenea si la mustata) apeland la epilarea definitiva, care va rezolva aceasta problema. Mult succes!