hipotiroidia

Diverse

Postata de nistor_sofia cu 13 ani in urma.

Cam de cinci zile cu tratamentul pe care il fac ptr.tiroida si ptr. inima nu mai pot stapani tensiunea . De regula am tensiunea mica 10, 11 , oscilanta iar sistolica f. rar se inscrie in parametri . Cum va spuneam aceste zile de dimineaya a inceput de la 14 cu,15 cu,16 cu stari usoare de ameteala si dureri de cap usor sesizabile un disconfort pe care il percep f .repede .cand imi bate pulsul mai tare intru in panica si cand imi masor tensiunea are valori crescute. Ce-as putea face ca sa numai intru in panica ?Mentionez ca de un an si jumatate urmez acest tratament care a mai fost modificat pana m-am simtit cata de cat bine.

Raspunsuri (1)

MARIUS

acum 13 ani

SI EU AM URMAT TRATAMENT PENTRU HIPOTIROIDIE CU EUTHYROX SI MI-A PRODUS AGITATIE, ATACURI DE PANICA, FRECVENT AVEAM PULSUL 135, ERA INGROZITOR. ACUM MI S-A MODIFICAT TRATAMENTUL SI CU ACESTA E MULT MAI BINE, DAR IAU SI CEVA PENTRU INIMA.
DACA E POSIBIL, FACETI SI NISTE ANALIZE TSH, FT3, FT4 PENTRU A VEDEA DACA NU CUMVA CAUZA E MODIFICAREA INDICILOR HORMONALI.
VA DORESC MULTA SANATATE!