hipospadias, bioptron

Diverse

Postata de RM cu 13 ani in urma.

Am un băieţel de 5 ani operat de hipospadias, acum o lună. În urma operaţiei a rămas o fistulă. Ce este de făcut în continuare? Aş mai vrea să ştiu dacă utilizarea bioptronului este indicată în această situaţie? Există contraindicaţie în utilizarea bioptronului în acest caz? Ce altceva aş putea face?

Raspunsuri (1)

simona122

acum 13 ani

Pentru fistula este suficient sa mergeti la chirurgul care l-a operat pe fiul dv., si sa o curete, apoi sa o inchida curata. Va fi internat pentru o zi pentru o asemenea manevra. Eu am avut o fistula cu puroi dupa o operatie grea si la fel a trebuit sa fac. Tot pe medicul respectiv trebuie sa il intrebat daca tratamentul va mai continua si pentru cat timp. Multa sanatate!