Help!

Diverse

Postata de karinutzaale cu 10 ani in urma.

Buna ziua!
Vazand promptitudinea cu care raspundeti si faptul ca raspunsurile sunt pe intelesul tuturor, as dori sa va adresez, la randul meu, o intrebare!
Tatal meu are pe mana dreapta o umflatura tare sub piele.De asemenea el mai are o astfel de umflatura pe spate.El spune ca acestea nu dor nici la atingere, nici in stare normala.
Meseria lui este de constructor si, din punct de vedere medical, are hernie de disc, in cazul in care aceste informatii sunt relevante...
Va rog sa-mi spuneti, la ce sa ma astept.Va multumesc!

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 10 ani

Pot fi chisturi epidermoide ce contin cheratina, sebum sau resturi de celule. Sunt benigne . In cazul in care se infecteaza, se intervine chirurgical .

karinutzaale

acum 10 ani

Iti multumesc din suflet!Din cate m-am mai interesat, ar putea fi si hematoane care ies in urma loviturilor...Ce pacat ca nu doreste sa afle parerea unui specialist, pe viu...