help pls!!!

Diverse

Postata de floryina cu 14 ani in urma.

daca am vomitat dupa ce am luat Yaz( din cauza fierei) exista vreun risc de a ramane insarcinata daca iau in continuare anticoncep?

Raspunsuri (2)

floryny

acum 14 ani

Daca ai luat anticonceptionale nu ai cum sa ramai insarcinata.

Sheila

acum 14 ani

Daca te uitai in prospect stiai exact ce trebuie sa faci

''Daca prezentati varsaturi intr-un interval de 3-4 ore de la administrarea unui comprimat activ de culoare roz-deschis sau daca aveti diaree severa, exista riscul ca substanta activa din comprimat sa nu fie absorbita complet de organismul dumneavoastra. Aceasta situatie este aproape identica cu uitarea unui cornprimat. Dupa ce ati prezentat varsaturi sau diaree, trebuie sa luati un alt cornprimat de culoare rozdeschis dintr-un blister de rezerva, cat mai curand posibil. Daca este posibil luati comprimatul intr-un interval de 12 ore de la ora obisnuita de adminstrare. Daca acest lucru nu este posibil sau daca au trecut 12 ore, trebuie si urmati recomandarile prezentate la paragraful “Daca uitat sa luati YAZ”.''

Asa ca ar fi bine totusi sa studiezi prospectul