helicobacter pylori

Diverse

Postata de iuliana.julie cu 12 ani in urma.

Buna seara. Am o intrebare.. acum 6 ani am fost diagnosticata cu Helicobacter Pylori... am urmat tratament cam 3 saptamani si mi-am revenit din starea rea in care ma aflam... acum au revenit unele simptome... greata nu foarte mare dar stare de varsaturi si usoare dureri stomacale in fiecare dimineata... mentionez ca numai dimineata imi este rau... o sa merg sa fac din nou analiza sangelui... este posibil sa fi recidivat?

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine sa va adresati medicului de familie pentru o examinare clinica, un tratament antiemetic (antivomitiv), eventual antisecretor si citoprotector. ar fi bine sa mancati alimente pe care sa le tolerati, in cantitati mici si mai des, fara condimente, acrituri, alcool, cafea, bauturi carbogazoase, dulciuri concentrate.