grupe sanguine

Diverse

Postata de maxxxxx cu 11 ani in urma.

am si eu o nelamurire la grupele sanguine
mama are grupa 01 si tata b3
eu ce grupa pot sa am ?
se poate sa am aceeasi grupa cu a fratelui meu chiar daca e mai mic ca varsta ca mine ?

Raspunsuri (14)

Adrienne

acum 11 ani

Poti avea grupa sanguina a tatalui sau pe a mamei . Fratii pot avea aceeas grupa de sange sau grupe diferite dar, nu alta decat zero sau b .

maxxxxx

acum 11 ani

atunci eu tre sa am grupa 0 sau b

maxxxxx

acum 11 ani

eu ar trebui sa am grupa 0 sau b

Adrienne

acum 11 ani

Exact .

maxxxxx

acum 11 ani

alta grupa nu pot sa am decat astea 2, nu?

maxxxxx

acum 11 ani

atunci nu pot sa am decat astea 2 grupe
nu altele

maxxxxx

acum 11 ani

atunci nu pot sa am decat grupele astea 2 si nu altele

dorudopp

acum 11 ani

grupa sanguina conteaza mai putin. dar gramatica iti va face mari probleme!
doru

maxxxxx

acum 11 ani

nu cred ca asta e problema ta .
daca nu stii ce sa raspunzi mai bine abtine-te
n-am nevoie de com tau daca nu ai altceva mai bun de facut
o seara buna

maxxxxx

acum 11 ani

nu e problema ta asta
daca nu stii ce sa raspunzi mai bine taci
n-am nevoie de com tau daca nu ai altceva mai bun de facut

dorudopp

acum 11 ani

vezi ca iar ai gresit. adica esti agramat prietene. nu mai raspunde!

maxxxxx

acum 11 ani

nu te mai baga in seama daca nu ai ceva sa zici ..... abtine-te .......

dorudopp

acum 11 ani

eu am multe de zis dar pe tine vad va te ...pizmuieste grija altuia. mai mergi si tu sa faci ceva sport1
doru

maxxxxx

acum 11 ani

ziceai de altii ca sunt agramaticali ..... mai bine uita-te innainte la tine si dupa aceea sa vorbesti de altii ....... oricum nu faci tu sport cat fac eu ....... mai du-te pe la scoala si nu mai lipsi de la orele de gramatica ....... ar cam fi cazul in situatia ta (deja iti cer cam mult pt cat poti tu )