GLUCONAT DE CALCIU, fiole

Diverse

Postata de anne_tomescu cu 12 ani in urma.

Poate fi administrat si pe cale orala?

Raspunsuri (5)

Lorenaa

acum 12 ani

Nu , se administreaza intravenos si intramuscular

Medic Epuran

acum 12 ani

Gluconatul de calciu, fiole nu poate fi administrat pe cale orala (se administrează, intravenos, intravenos în perfuzie sau intramuscular)

diana

acum 9 ani

DOCTORII DE FAMILIE TOTI DAU FIOLE DE GLUCONAT DE CALCIU PENTRU BEBELUSI DE BAUT NU INJECTABIL. E OK ASA SI CAT TIMP TREBUIE DAT UNUI BEBELUS GLUCONAT DE CALCIU?MI-E MI-A RECOMANDAT DOCTORUL DOAR 4 LUNI. E PREA PUTIN? SUNT MAME CARE LA UN AN INCA DAU CALCIU COPIILOR

ana

acum 9 ani

buna cum sa o fac pe fetita mea sa bea gulconat de calciu . asa oral nu il bea il da afara . as putea sa il pun in ceai ca banuiesc ca in lapte ii scade valoarea ? ast un rasp va rog

ana

acum 9 ani

fetitzza are o luna si o sapt