Glanda tiroida !?

Diverse

Postata de Neeko cu 9 ani in urma.

Buna ziua...As avea si eu o problema.Bunica mea zice ca am glanda tiroida deoarece am ..nici nu stiu cum sa zic,gatul umflat oarecum,ca si cum as fi inghitit o bila,asa arata treaba. :))) Este din ce in ce mai vizibila si usor deranjanta,stie cumva cum se poate reduce sau elimina treaba asta pe cale naturala ? Bunica zicea sa imi pun platagina lata,pisata si amestecata cu un pic de sare,nu am incercat inca dar eventual o sa o fac si pe asta.Voi ce ma sfatuiti? Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (3)

SonyMarika

acum 9 ani

Nu exista tratamente naturiste pentru bolile endocrine . Trebuie sa consulti un endocrinolog , sa-ti faca o ecografie tiroidiana si in urma rezultatelor de sange tsh, ft3 , ft4 se stabileste diagnosticul si tratamentul . Si eu am ignorat mult timp "gatul umflat " pana au aparut simptomele oribile si violente , cu palpitatii , dureri de cap crunte , etc etc . Cand am ajuns pe masa de operatie eram o leguma . Nu este gluma cu afectiunile tiroidei !

luminita270

acum 9 ani

Glanda tiroida are toata lumea,se spune ca exista probleme ale tiroidei.Mergi la C.I. PARHON,pentru investigatii,cere de la medicul de familie trimitere.La PARHON sunt medici specializati pe problemele disfunctiilor hormonale,nu poti ignora aceste semne.Pana atunci,nu intra in panica,incearca sa-ti scrii pe o hartie toate simptomele pe care le prezinti si fa-ti curaj.Este posibil sa fie gusa polinodulara,cu tireotoxicoza.SANATATE!

Utilizator11611876814

acum 2 ani

Buna ziua as vrea sa primesc si eu toate notificarile in legatura cu tiroida! Multumesc