Ginecomastie?

Diverse

Postata de hellraiser cu 12 ani in urma.

Buna, sunt Alex din Brasov, 28 ani. Din ce am citit aici pe site, cred ca sufar de aceasta malformatie sau adipomastie tinand cont ca sunt cam supraponderal, 87 kg la 1,77... oricum pectoralii mei arata oribil, sanii lasati pe dinafara si flescaiti, fiecare vara este un calvar tinand cont ca trebuie sa port haine scurte, nici nu se pune problema de mers la bustul gol pe la plaja etc. Mentionez ca nu am luat steroizi sau alte medicamente ce ar fi putut declansa aceasta problema. As vrea sa incerc cel putin o consultatie si ma gandeam la un spital privat gen PDR sau poate Sf. Constantin iar intrebarea mea este daca am nevoie de trimitere de la medicul de familie pentru asa ceva? Sper sa nu, ar fi destul de delicat momentul.

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

În cazul unei consultaţii la spitale private nu este nevoie de trimitere de la medicul de familie

hellraiser

acum 12 ani

ok, ms. pt. raspunsul prompt.

Iuli

acum 12 ani

Este necesar un consult endocrinologic la stat sau in privat. Nici o afectiune nu este de rusine, sastiti, iar medicul incearca doar sa va ajute, nu sa judece.