ginecologie

Diverse

Postata de koka cu 13 ani in urma.

buna ziua .
de doua zile urinez mult mai des ca de obicei si am usturimi in afara si senzatia ca trebue sa merg la toaleta
ce pot face fara sa merg la medic a patit cineva ceva asemanator?

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Ai facut o cistita sau o infectie urinara. Mergi la un urolog.

ana

acum 13 ani

Buna..am 23 de ani si am o problema in august am ramas insarcinata dar din pacate sarcina sa oprit din evolutie..si medicu meu mia facut un chiuretaj pe viu dupa care la nici o saptamana mam dus din nou la el ca nu ma simteam bn si a zis ca au ramas niste resturi si trebuie sami faca o dilatatie asta a fost prin septembrie data de 3 si de atunci nu mia mai venit ciclu deloc am fost la medic akuma o luna si mia zis sa iau 5 zile de Duphaston si daca nu imi vine sal sun bineinteles ca nu mia venit lam sunat si mia zis ca tre sami faca din nou o dilatatie..nu mam mai dus ca mi frica si ma doare ingrozitor am fost la alt medic a zis sa fac repaus 2 sapt sa las organismu sa lucreze dupa care daca nu imi vine sa merg la el am fost acum 2 zile la el ca nu mia venit si mia dat tot Duphaston sa iau 10 zile cate 2 pe zi am inceput sa le iau dar ma simt groaznic de la ele mi rau am dureri de burta insuportabile nu ii trece cu nimic is constipata seara cu frisoane ma ia deci va rog sa ma ajutati ce sa fac sami vina ciclu si sa nu mai am durerile astea inexplicabile :( Multumesc si astept raspuns urgent.